ryby

Wczoraj opublikowałem relację ze spotkania z przedstawicielami PZW szczęśliwy , że uda Nam sie przyblliżyć ten sport większej części naszego społeczeństwa. W szczególności dzieciom. Że będzie większa świadomość wśród młodych ludzi. Że takie działania na rzecz mieszkańców to coś dobrego. Że ja  robię coś dobrego...

Niestety!!! Przyjdzie mi za to zapłacić. Nie wiem jeszcze ile? Rozmawiałem z konserwatorem od świetlic p.Majem i wystawi mi za to spotkanie rachunek. Czyli wychodzi na to , że 5 radnych , którzy poświęcają swój czas. Panowie z Polskiego Związku Wędkarskiego i ludzie , którzy chcą coś zrobić ....wydaje mi sie dobrego dla dzieci....są przekleństwem dla władz tej gminy. To jakaś paranoja jest. Myślałem , że świetlice wiejskie mają służyć właśnie mieszkańcom naszej gminy? A okazuje sie , że to nieprawda. Tutaj zwykły obywatel, ani nawet radny opozycyjny wybrany w powszechnych wyborach nie ma nic do powiedzenia. Tutaj rządzi jakaś klika . Sołtysowa, platformiany radny to jest najwyższa władza. A gdzie w tym wszystkim jest obywatel ?

Nie chodzi o parę złotych. Pieniądze i tak zostaną w gminie. Chodzi juz o to , że może na następnej sesji zmienią nazwę z Rościęcino na "Miściu...wo" ? To przeciez jest mienie gminne , a nie prywatne p. sołtys i radnego. Myslałem , że takie rzeczy to już się nie zdarzają ? A tu proszę....To jak na Białorusi.

Pragnę uspokoić szanowną sołtysową i jej popleczników . Kurs dla dzieci i tak sie odbędzie. Zapłacimy za wynajęcie świetlicy w Rościęcinie. Teraz i pozniej. Rodzice na pewno nie odmówią. Bo Nam akurat chodzi li-tylko o dobro mieszkańców. Teraz wiadomo przynajmniej jacy ludzie rządzą w tej gminie. Zwykły obywatel  to ich wróg. Ma ich utrzymywać i chodzić na wybory. A jak chce cos zrobić dla ogółu to mu wystawią rachunek.

PS.

Scan rachunku umieszczę wieczorem. Publikuję to bo uważam ,że ludzie powinni wiedzieć o takich sprawach. Oddałem głos na wójta w wyborach. Ale nawet przez myśl mi nie przyszło , że radni z tzw.  gminy równych szans, sołtys z Rościęcina będą przeciwko takim szkoleniom dla dzieci. Będą "rzucali kłody pod nogi" ludziom , którzy chca coś zrobić dla innych. Dla mnie to szok. A może tylko potwierdzenie tego co zauważyłem od razu po wyborach.

A tutaj wpis mieszkańca o nicku sołtys zamieszczony pod artykułem o wiejskich świetlicach na tubie gminnej...

sołtys 2015-02-21 10:54

"I najważniejsza informacja. Inicjatorem zmian funkcjonowania świetlic jest Wójt. Dlatego jestem optymistą: świetlice będą dla ludzi, nie dla ozdoby :-) Pozdrawiam"
I tu sie chłopie pomyliłeś.