ukraina 2

 

Powoli kończy się sezon. Zmęczony jestem, ale w końcu mam trochę czasu , żeby napisać felieton. Do tej pory wstawiałem dokumenty świadczące o rozrzutności i braku poszanowania dla kasy publicznej. Teraz czas na krótkie podsumowanie. Tym bardziej , że mamy za sobą jedną z droższych imprez organizowanych za nasze pieniądze ,której jestem zdecydowanym przeciwnikiem...czyli Festiwal kultury ukraińskiej.

 

 

Przede wszystkim chciałbym przypomnieć , że żyjemy i mieszkamy w Polsce. I moim zdaniem powinno promować się kulturę Polską. Impreza mogłaby przecież odbywać się dalej w Przećminie i powinno promować się naszą wspaniałą kulturę i historię ….właśnie dla mieszkańców pochodzenia ukraińskiego.

 

U Nas promuje się kulturę ukraińską czyli odwrotnie .Zrządzenie losu?

 

Nieeeeee.....To nie przypadek. Dwa lata temu pani Chir na sesji nadzwyczajnej w Dźwirzynie powiedziała (mogę udostępnić nagranie) , że w naszej gminie mieszka 4000 ludności pochodzenia ukraińskiego .I pomyśleli sobie pewnie, że głosy tych obywateli dadzą koryto ponownie. Pomijam fakt wyjazdów na Ukrainę za pieniądze publiczne osób ,które nie powinny w ogóle tam się znależć.

 

Na razie jak sobie przypominam to naszym krajem jest Polska i życzyłbym sobie , żeby moja kasa szła na festiwale promujące nasze tradycje.

Nie słyszałem nigdy aby któryś z paluszkożerców zaprotestował przeciwko wydawaniu w sposób wg mnie niewłaściwy. A to My składamy się na ich nieopodatkowane diety, chlanie i żarcie w „Błękitnym namiocie” podczas tego festiwalu.

 

Jeszcze raz napiszę...to powinien być festiwal kultury polskiej dla mieszkańców pochodzenia ukraińskiego. Takie jest moje zdanie. I przypilnuję w następnej kadencji , żeby ta impreza na którą między innymi ja się zrzucam miała charakter promowania kultury i historii Polski.

 

Obojętnie kto zasiądzie w fotelu wójta,kto zostanie radnym....to będzie mój cel na następny rok. Jestem konsekwentnym człowiekiem i doprowadzę do zmiany nazwy tego festiwalu.

 

Bo wydaje mi się , że decydenci zapomnieli , że nie są radnymi i merami Truskawiec (miejscowość na Ukrainie )....tylko gminy polskiej ….gminy Kołobrzeg.

 

Podsumowanie jest proste:

 

Wójt za pieniądze publiczne mieszkańców organizuje imprezki i festyny wyborcze.,przecina wstęgi.....tylko , że to nic nie wnosi do życia mieszkańców i nie rozwiązuje najistotniejszych problemów naszej gminy.A kasa na to wydawana to już setki tysięcy złotych

To tylko lans i zdobywanie głosów...w tym przypadku mieszkańców pochodzenia ukraińskiego. Zdobywaj sobie te głosy człowieku ,ale zapłać z własnej kieszeni. I to będzie sprawiedliwe.A jak już robisz festiwal to powinien być to FESTIWAL KULTURY POLSKIEJ

 

Albo zrób tak jak Caritas z Dźwirzyna....Przekaż pieniążki na budowę PRZEDSZKOLA POLSKIEGO  na Ukrainie....

Komentarze  

0 #361 Latonya 2021-09-23 19:44
Hello There. I found your blog using msn. This is a very well
written article. I will be sure to bookmark it and come back
to read more of your useful info. Thanks for the post.
I will certainly return.

My page เล่นหวย: https://icelisting.com/story10227186/%E0%B8%9A%E0%B8%A3-%E0%B8%81%E0%B8%B2%E0%B8%A3%E0%B8%8B-%E0%B8%AD%E0%B8%AB%E0%B8%A7%E0%B8%A2%E0%B8%AD%E0%B8%AD%E0%B8%99%E0%B9%84%E0%B8%A5%E0%B8%99-ruay
Cytować
0 #362 Cynthia 2021-09-24 01:07
Hey There. I found your blog using msn. This is a really well written article.
I'll make sure to bookmark it and return to read more of your useful
information. Thanks for the post. I'll certainly return.

Also visit my website - พนันออนไลน์: https://scholar.google.com.au/citations?hl=en&user=3cVU6OQAAAAJ
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież