karcinozaprasza

Wiem,wiem... miał być publikowany PANTEON paluszkożercow. I będzie.Nie odmówię sobie przecież zaprezentowania Państwu w jaki sposób samorządowcy dbają o publiczne pieniądze. Ale w międzyczasie wystąpiły nowe okoliczności , które moim zdaniem warte są odnotowania...

 

Sami wiecie, że największą bolączką każdej władzy jest tzw. syndrom oderwania od rzeczywistości. Jak tylko usiądą na stołku...skasują co miesiąc ponad 10 tysięcy złotych.... to raptownie w głowach im się miesza i na każdym kroku uświadamiają Nam , że tylko Oni mają rację , a reszta ma im dupska lizać i siedzieć cicho bo to oni są władzą. Ci ludzie w pewnym momencie zaczynają nawet wierzyć w bzdury , które wypowiadają na forum publicznym i publikują w sowicie opłacanych z pieniędzy podatników mediach kołobrzeskich.

 

 

Rzeczywistość jest z reguły inna i nijak ma się do szarej rzeczywistości mieszkańca zapier...jacego na ich uposażenia , trzynaste pensje i delegacje. Ale może przejdę do tematu właściwego.

 

Rzecz dotyczy tzw. Zaplecza sportowego w Karcinie. Fajna sprawa. Piękny obiekt...W niedługim czasie okaże się w jaki sposób będzie wykorzystywany... Czy będzie służył wszystkim mieszkańcom gminy ? Czy tylko zaprzyjaźnionej grupce osób, konsumującej alkohol i krewetki z dobrym gospodarzem w błękitnym namiocie ustawianym na imprezkach gminnych (zdjęcia dostępne w każdej chwili) ?

 

Dlaczego akurat dzisiaj o tym piszę ? Dlatego , że niedługo czyli 10 lutego 2017 roku odbędzie się przecięcie wstęgi ….otwarcie. Nie będę komentował faktu , że opóźnienie wyniosło 3 miesiące. Bo to u Nas normalne. Nawet dziwnych rowerów nie udało im się zamontować na czas. A co dopiero taka inwestycja. I tak dziwne , że jakoś powstała....Kosztowała Nas około 1 miliona złotych. Dlaczego piszę Nas ? Bo chyba nie do wszystkich dociera , że to My finansujemy wszelkie inwestycje w naszej gminie. Od projektu po odbiór. Nie wójt , a już na pewno nie paluszkożercy.

 

Cały PR-owy pic polega na tym , żeby wmówić ciemnemu ludowi ,że rzeczywistość jest zupełnie inna...

 

Na przykładzie otwarcia w Karcinie próbuje się wmówić ludziom , że to wójt i przewodniczący rady jest gospodarzem w tym obiekcie...a mieszkańcy są tylko gośćmi i potrzebują zgody na przybycie na tą huczną imprezę... czyli ZAPROSZEŃ.I tak to się kręci od dawna. Demokracja się nazywa. Najważniejsze , żeby plebs znał swoje miejsce w hierarchii.

 

Dla przypomnienia napiszę , że w naszej gminie mieszka około 10.000 osób. Każda z nich zapłaciła 100 złotych (wliczając w to noworodki) , żeby ten obiekt powstał. Tak, tak....Ty i Ty , Twoja rodzina ,dzieci ,sąsiedzi i znajomi zrzucili się po stówce , żeby decydenci mogli się przez jeden dzień lansować.

Zapłacił też stówę wójt i przewodniczący z podatku...tylko , że to My wypłacamy im pensje z naszych pieniędzy. Nic nie wytwarzają...nic nie produkują. Nie wykonują orki w polu, nie prowadzą działalności gospodarczej. Żyją z pieniędzy publicznych..Otrzymują sowite wynagrodzenia. Łaski żadnej Nam nie robią. Zatrudniliśmy ich. Wójt dostaje wypłatę , żeby takie inwestycje pilotował i nadzorował. ...

 

To paranoja jakaś...wykonać pracę za którą dostaje się wypłatę (przypominam-3 miesiące opóźnienia) i robić z tego jakieś święto narodowe dla wybranych mieszkańców.

 

Od razu nasuwają się pytania...Czy wszyscy podatnicy , którzy się na tą inwestycję złożyli dostali takie zaproszenia ? Czy mieszkańcy Głowaczewa,Rościęcina,Niekanina też mają się czuć zaproszeni ? Czy ja dostanę magnesik na lodówkę z napisem „KOCHAM DŹWIRZYNO” ? Hi,hi

Pamiętacie jak na dzień samorządowca w Senatorze nie zaproszono wszystkich sołtysów ?Historia lubi się powtarzać. Są równi i równiejsi?

 

To jest decyzja człowieka ,który przed wyborami rozdawał wizytówki na których było napisane...BO W GMINIE LICZY SIĘ KAŻDY MIESZKANIEC.

 

Mam też nadzieję , że radny z Głowaczewa i Karcina zaprotestował stanowczo wobec takiego traktowania mieszkańców tej pierwszej wymienionej miejscowości.

 

Mam też nadzieję , że dział PR w naszej gminie wydał kasę publiczną na magnesy „KOCHAM GŁOWACZEWO”, „KOCHAM BLOTNICĘ” …. dotyczące każdej miejscowości w naszej gminie.

magneskarcin

 

Po takich ruchach widać , że liżący dupska musieli „uprzejmnie donieść” iż notowania poleciały na łeb i szyję.... Tak to prawda...niedługo tylko konie dla których buduje się drogę w Budzistowie oddadzą głos na dobrego gospodarza....Bo ludzie już przejrzeli na oczy.