Jako ciekawostkę publikuję news z ostatniego tygodnia. Tvn-y i polsaty podały jej pierwotną wersję jako tzw. newsy dnia...A brzmiały mniej więcej tak:

"Uchodźcy pomagają mieszkańcom w odbudowie po powodzi"..."Imigranci z dobrego serca pomagają sprzątać po powodzi"...

Na dzień dzisiejszy już wiadomo , że regionalna telewizja zapakowała w autobusy paru ciemnoskórych młodzieńców...zapłaciła im i urządziła tzw. " szopkę medialną".

Pokręcili się, wypowiedzieli się jacy to są wspaniali i z dobrego serca pomagają miejscowym mieszkańcom...Przytulili kaskę za odwaloną robotę i pojechali z powrotem stać w kolejce po zasiłek socjalny.A mieszkańcy sami musieli sobie poradzić ze skutkami  żywiołu. Przykre to , ale niestety prawdziwe.

Uznałem to za fajny przykład aby uzmysłowić Państwu jak media mogą manipulować przekazem dnia. Osobiście nie widziałem sprostowania tego przekrętu  w naszych telewizjach.Natomiast na nielicznych niemieckojęzycznych stronach jest to opisane. Publikuję to ponieważ czas najwyższy zrobić porządek z kwotami jakie idą z publicznych pieniędzy w naszej gminie na tzw. promocję. Pisałem już parę razy o tych wydatkach.Wieksza ich cześć jest przeznaczana li-tylko  na promocję naszych decydentów ..... Teraz przy okazji opublikowania na stronie gminnej "kalendarza imprez" nadszedł chyba czas na ponowne podjęcie tego tematu na forum publicznym.

 

 

uchodxcy